tel: 514 030 432  mail: monika.steczowicz@gmail.com

Niezbędnik rodzica

Dzieci prosimy wyposażyć w śpiwór, poduszkę, prześcieradło, rower i kask rowerowy.

POBIERZ NIEZBĘDNIK RODZICA

W erze telefonów komórkowych kontakt Rodzica z dzieckiem podczas kampu jest nieunikniony :)

Należy jednak pamiętać o kilku zasadach:

  • Uszanuj decyzję swojego dziecka w sprawie częstotliwości kontaktów. Jeśli nie chce dzwonić codziennie to zgódź się na to. Dobrze jest również pamiętać, iż dzieciom nie wolno mieć na zajęciach telefonów komórkowych. Warto w związku z tym dowiedzieć się jaki jest plan dnia na obozie, kiedy zaczynają i kiedy kończą się zajęcia, kiedy zaczyna się cisza nocna i kiedy jest tzw. „siesta poobiednia” – czas wolny dzieci, który najbardziej sprzyja rozmowom telefonicznym.
  • W przypadku „telefonu alarmowego” od swojego dziecka w spokojny i pewny sposób wysłuchaj co ma Ci do powiedzenia. Należy jednak wziąć pod uwagę emocje, które mogą towarzyszyć tej rozmowie i w sposób obiektywny spróbować ocenić sytuację. W takiej sytuacji rozmowa z wychowawcą może okazać się wskazana. Jeżeli sprawa dotyczy tęsknoty to należy spróbować zachęcić aby dziecko zostało na obozie, bowiem tego typu wyjazd jest pierwszym krokiem w kierunku zdobycia niezależności przez nasze dziecko oraz w dużym stopniu wpływa na jego przyszły rozwój.
  • W większości przypadków dzieci potrzebują ok. 2-3 dni aby przyzwyczaić się do rozłąki, nowej sytuacji i środowiska. Stąd też, wskazane jest aby przez pierwszych parę dni ograniczyć kontakt z dziećmi gdyż telefon od rodziców czy dziadków może zakłócić proces przystosowywania się dziecka do nowego otoczenia.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone / Polityka prywatności